MAPA LICZB PIERWSZYCH

Zakres losowań:

Użytkownicy posiadający podstawowy dostęp do serwisu mogą analizować dane ograniczone do zakresu 15 losowań.

Mapa wyników - liczby pierwsze

Moduł tworzy mapę wyników liczb pierwszych.
Liczby pierwsze to liczby naturalne większe od 1, które nie mają żadnych dzielników poza 1 i samą sobą.
Liczby pierwsze mają istotne zastosowania w matematyce, informatyce (np. w kryptografii), a także w różnych dziedzinach nauki. Są one fundamentem dla teorii liczb.
Liczba 2 jest jedyną liczbą pierwszą parzystą. Wszystkie inne liczby parzyste nie są liczbami pierwszymi, ponieważ dzielą się przez 2.
Hipoteza Goldbacha sugeruje, że każda parzysta liczba większa od 2 może być przedstawiona jako suma dwóch liczb pierwszych. Mimo że hipoteza ta nie została dowiedziona, wielu matematyków pracuje nad jej zrozumieniem.
W Multi Multi znajdują się 22 liczby pierwsze, z czego 12 jest mniejsze od 40 i 10 znajduje się w górnej części zbioru liczb.
Teoretycznie w każdym losowaniu powinno pojawić się około 5-6 liczb pierwszych, z czego ok. 3 w dolnej połówce i 2-3 w górnej połówce.
Aby zobaczyć mapę wyników liczb pierwszych w pierwszej kolejności należy wybrać interesujące nas losowanie oraz zakres losowań, a następnie nacisnąć przycisk Pokaż wyniki.
Po chwili ukarze się wizualne odzwierciedlenie wyników losowań zawierające numer losowania (kolumna Losowanie), datę i godzinę losowania.
Trafione w losowaniu liczby będą wyświetlane w formie kuli koloru żółtego .
Liczby pierwsze rozgraniczone są różnym odcieniem tła, w zależności od tego, czy znajdują się w dolnej lub górnej części zbioru (poniżej i powyżej 40).
Po prawej stronie tabeli znajduje się podsumowanie wyników każdego losowania w poszczególnych zbiorach:

Fragment przykładowej tabeli.

Liczby w kolumnach "<40" oraz ">40" oznaczają ilość trafień w poszczególnych "połówkach" zbioru.
Ostatni wiersz tabeli podlicza wystąpienia liczby w zadanym zakresie losowań, a w podsumowaniu "połówek" obliczona jest łączna ilość wystąpień liczb w danym zbiorze.