MAPA LICZB PIERWSZYCH

Zakres losowań:

Użytkownicy posiadający podstawowy dostęp do serwisu mogą analizować dane ograniczone do zakresu 15 losowań.

Mapa wyników liczb pierwszych

Zaznaczając opcję analizie zostanie poddanych 12 liczb dodatkowych.

Moduł tworzy mapę wyników liczb pierwszych.
Liczby pierwsze to liczby naturalne większe od 1, które nie mają żadnych dzielników poza 1 i samą sobą.
Liczby pierwsze mają istotne zastosowania w matematyce, informatyce (np. w kryptografii), a także w różnych dziedzinach nauki. Są one fundamentem dla teorii liczb.
Liczba 2 jest jedyną liczbą pierwszą parzystą. Wszystkie inne liczby parzyste nie są liczbami pierwszymi, ponieważ dzielą się przez 2.
W EuroJackpot znajduje się 15 liczb pierwszych w zbiorze podstawowym, z czego 8 jest mniejsze od 20, a 7 większych od 20 znajduje się w górnej części zbioru liczb. Grupa liczb pierwszych EuroJackpot stanowi 30% całego zbioru, dlatego też w każdym losowaniu możemy spodziewać się 1-2 liczb pierwszych.
Na 12 liczb dodatkowych przypada aż 5 liczb pierwszych, co stanowi prawie 42% tego zbioru. Możemy więc przyjąć, że bardzo często w wylosowanych liczbach dodatkowych powinna pojawić przynajmniej jedna taka liczba.
Aby zobaczyć mapę wyników liczb pierwszych w pierwszej kolejności należy wybrać interesujące nas losowanie oraz zakres losowań, a następnie nacisnąć przycisk Pokaż wyniki.
Po chwili ukarze się wizualne odzwierciedlenie wyników losowań zawierające numer losowania (kolumna Losowanie), datę i godzinę losowania.
Trafione w losowaniu liczby będą wyświetlane w formie kuli koloru żółtego .
Liczby pierwsze rozgraniczone są różnym odcieniem tła, w zależności od tego, czy znajdują się w dolnej lub górnej części zbioru (poniżej i powyżej 20).
Po prawej stronie tabeli znajduje się podsumowanie wyników każdego losowania w poszczególnych zbiorach:

Fragment przykładowej tabeli.

Liczby w kolumnach "<20" oraz ">20" oznaczają ilość trafień w poszczególnych "połówkach" zbioru.
Ostatni wiersz tabeli podlicza wystąpienia liczby w zadanym zakresie losowań, a w podsumowaniu "połówek" obliczona jest łączna ilość wystąpień liczb w danym zbiorze.